Hlavní nabídka2009/08/11 - Putování po České Kanadě PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   
Putování po České kanadě,
11. - 15. 8. 2009


Pětidenní letní cesta do krajiny v okolí hradu Lanfštějna. Cestou jsem natrefili na tyto pozoruhodnosti: Slavonické podzemi, muzeum opevnění u Slavonic - otevřený a vybavený řopík, zaniklou středověkou osadu Pfaffenschlag, Graselovu sluj - jednu z mnoha slují, kde se pan Georg Grasel ukrýval, hrad Landštejn, Vysoká kámen - nejvyšší vrchol České kanady a nakonec úzkorozchodnou železnici s poutním místem všech cimrmanologů - zastávkou Kaproun, kde byl v oce 1900 Jára Cimrman vysazen z nočního vlaku a kde byla analýzou popela v ohništi dokázána jeho přítomnost v r. 1900 (s tolerancí 112 let). Na fotografiích můžete spatřit kromě krás České Kanady (zkrášlené naší přítomností) i větší množství českých kanad.