Hlavní nabídka2010/07/04 - Letní tábor Jevišovice PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Letní tábor oddílu JEVIŠOVICE 2010
4. - 14. 7. 2010

V první polovině měsíce července jsme s vydali na tradiční oddílový tábor do Jevišovic (okres Znojmo). Letošní tábor byl vyjímečný tím, že ve dnech 10. až 11. 7. se konalo Mistrovství ČR dorostu v Litomyšli, kam jsme postoupili vítězstvím v krajské soutěži. Část tábora byla pojata jako soustředění pro soutěžící dorostence, zbývající táborníci se vydali do Litomyšle jako diváci a mocně svoje kolegy povzbuzovali. Z táborových akcí vzpomeňme například kolovýpravu do Znojma, kde jsme se dále vypravili na Hradisko ke kapli svatého Eliáše a samozřejmě na koupaliště; stejně jako v minulých letech, čerpali jsme na hájovně studnu, aby ji bylo možné vyčistit; zkušenější táborníci se vypravili na průzkum tábora skautů (který byl však neúspěšný; byl odhalen poté, co se na stožáru objevila vlajka s nápisem "zamořeno" a důvěrným vzkazem, že se nám u nich líbilo); odehrál se i noční výsadek, kdy jednotlivé skupiny byly postupně vysazeny v okolí cca 10 km od tábora a měli za úkol se v co nejrychlejším čase navrátit zpět (což jednotlivým skupinám trvalo něco mezi 15min - 2,5hod.). Dorostenci se zůčastnili i soutěže SDH Jevišovice v požárním útoku, kde v kategorii mužů obsadili 8. místo. Na fotografiích v galerii možno shlédnot i snímky ze stavby tábora, z přípravy závěrečného ohně, z oslavy narozenin (2x) (což se letos obešlo bez ozdravné koupele) a dalších táborových her.