Hlavní nabídka2015/04/02 - Dvojdenní výprava do údolí řek Chvojnice a Oslavy PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Dvojdenní výprava do údolí řek Chvojnice a Oslavy

2. - 3. 4. 2015

Tradiční Velikonoční vícedenní výprava, letos ve znamení aprílového počasí (užili jsme si sněhu, deště, větru, krup, ba dokonce i slunce). Také snad proto se výpravy zúčastnila pouze hrstka nejodvážnějších. Naše cesta začala v Brně na hlavním nádraží, vlakem jsme dojeli do Kralic nad Oslavou. Tam jsme zlehka prozkoumali památník bratrské tiskárny (ze které kdysi vzešla slavná Bible kralická). Poté naše kroky vedly údolím řeky Chvojnice, navzdory nepříznivému počasí jsme doputovali k soutoku Chvojnice a Oslavy a vystoupali složitým terénem na Ketkovák, tedy na vrch, kde kdysi dávno stával hrad; více než kvůli pozůstatkům hradu je však tohle místo výjimečné hlavně kvůli ohromnému výhledu do hubokého kaňonu řeky Oslavy. Večer jsme dorazili do Ketkovic, kde jsme přenocovali v místní sokolovně.

Druhý den jsme zahájili snídaní u místní prodejny, další naše kroky vedly lesem do sousední obce Čučice a pak zpět do údolí řeky Oslavy. Podvečer jsme dorazili do města Oslavan, podívali se na nádvoří zámku a pak nás autobus zavezl do Ivančic, kde jsme přestoupili na vlak, který nás zavezl zpátky do Brna.

 

Cestou jsme odlovily či zkontrolovali 4 kešky - jednalo se o: Bible kralická, Údolí Chvojnice, Skály nad řekami - Kozí hřbety a Rybníček.