Hlavní nabídka2015/08/29 - Dvojdenní výprava do okolí Přibyslavi PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Dvojdenní výprava do okolí Přibyslavi

29. - 30. 8. 2015

Poslední víkend prázdnin se tradičně sjíždějí mladí hasiči na pochod "Krajem Jana Žižky a Karla Havlíčka "do Přibyslavi, jedna se o setkáníi mladých hasičů pořádané Centrem hasičského hnutí v Přibyslavi. Letos sew pochod nekonal, protože se přihlásilo příliš málo družstev. tak či tak se ti nejodhodlanější z nás do Přibyslavi vypravili. Vyjeli jsme časně ráno vlakem (přesněji náhradním autobusem a z Tišnova dál pak vlakem), v Přibyslavi jsme prošli městem a dorazili do zámku. Tam jsme si důkladně prohlédli hasičské muzeum. Poté jsme vyrazili po bývalé trati Přibyslav - Sázava (úsek bývalé železniční trati Havlíčkův Brod (dříve Německý Brod) - Žďár nad Sázavou, který byl provozován jako muzejní železnice a následně zrušen a přebudován na divočinu a následně na cyklostezku). Udělali jsme i odbočku na hrad Ronov, ukryty v oboře - přístup je povolen pouze na zříceninu a zpět. Dál jsme pokračovali po bývalé trati, prošli jsme bývalé zastávky Ronov a Nížov - Nové Dvory. Večer jsme se utábořili a po říční koupeli jsme spali až do rána. Naše další cesta vedla na konec cyklostezky do Sázavy a dále pak na zdejší nové nádraží (bohužel umístěné tak trochu na kopci). Vlakem jsme cestovali zpět, s přestávkou ve Žďáru nad Sázavou. Cesta byla náročná, zejména kvůli subtropickému počasí (trochu to spravila řeka Sázava), všichni ji přežili vcelku ve zdraví. Cestou jsme ulovili 8 kešek.