Hlavní nabídka2015/11/01 - Výprava z Líšně do Bílovic PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Podzimní výprava z Líšně do Bílovic

1. 11. 2015

 

Jednodenní podzimní výprava mladších žáků a mladších starších žáků. Sešli jsme se na hlavním nádraží. Tramvají jsme jeli do Líšně, od tramvaje jsme pak pokračovali pěšky. Vystoupali jsme na Hády, odkud byl parádní výhled na Brno. Kolem vysílače jsme pokračovali na skálu jménem Šumbera, na které je mimo jiné památník věnovaný S.K. Neumannovi. Pokračovali jsme do údolí řeky Svitavy, cestou jsme se zastavili na zřícenině hradu Obřany. Tam jsme hledali poklad, neplánovaně jsme našli i zdejší kešku. Pokračovali jsme přes Těsnohlídkovo údolí na palouk pod Resslovu hájovnu. Pokračovali jsme druhým údolím směrem k Bílovicím, s odbočkou k Liduščině památníku. Nakonec jsme v Bílovicích nasedli na vlak a dojeli jsme zpět na brněnské hlavní nádraží. Ačkoliv to prvního listopadu nebývá zvykem, bylo pěkné počasí a svítilo slunce, takže byl venku pěkný podzim.