Hlavní nabídka2019/06/30 - Tábor JEVIŠOVICE 2019 PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Tábor "JEVIŠOVICE 2019"

30. 6. - 10. 7. 2019

Tradiční stanový oddílový tábor, již tradičně od roku 1994 konaný v Jevišovicích, okres Znojmo. Na tábor se tradičně cestovalo vlakem a poté autobusem. Kromě přístřešku nad kuchyní žádná stavba na tábořišti nestojí, a tak nejprve bylo nutno na zelené louce tábor postavit. Poté jsem se věnovali táboření, stejně tak i cestám po okolí (za zmínku stojí výprava do Znojma, s návštěvou koupaliště a hlavně nové stanice hasičského záchranného sboru - tu původní si většina táborníků pamatuje od předloňska). Věnovali jsme se i činnosti hasičské (soutěž hasičské dovednosti, která obnášela mimo jiné ustrojení se na čas, ustavení žebříku, zásah ruční džberovou stříkačkou, nebo transport zraněného). V rámci tábora proběhala i brigáda na zvelebení okolí (čištění potoka, odstranění spadlých kmenů / větví z cest, ustavení spadlé naučné tabulky u Antlovy studánky). Velkou událostí bylo mistrovství ČR dorostu, na kterém soutěžil v kategorii střední dorostenci Filip Kalášek, starší osazenstvo tábora jej jelo na mistrovství do Svitav podpořit, snad i to se trochu podepsalo na Filipově dobrém umístění (2. místo!!!). Během tábora proběhl noční výsadek, ze kterého se všichni kupodivu vrátili a to ve zdraví (ani lékárniček nebylo potřeba, o čemž svědčí  to, že jedna ze skupin ji zapomněla na cestě a přišla na to teprve až ji jiná skupina našla). Z dalších akcí za zmínku stojí orientační závod, výcvik s kánoemi na rybníce (mj. nácvik záchrany tonoucích), anebo nepříliš jednoduchá a rozhodně ne krátká šifrovací pokladová hra (pro jedno ze družstev i neplánovaně trochu delší, než bylo původně  zamýšleno, všichni se nakonec našli a i s pokladem shledali). na závěr tábora se konal slavnostní táborový oheň. Při něm bylo předáno 11 odznaků specializací, které byly během tábora splněny. Po návratu do Brna v neděli proběhlo vybalení a údržba erárního materiálu. která díky hojné účasti letos proběhla v nezvykle krátkém čase. Tábora se zúčastnilo 16 členů oddílu.

Můžete si prohlédnout fotografie v galerii i nové příspěvky v sekci "slavné výroky".