Hlavní nabídka2023/11/04 - Výcvik řidičů - jízda za ztížených podmínek PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Výcvik řidičů - jízda za ztížených podmínek

4. - 5. 11. 2023

O víkendu se naši strojníci cisteren zúčastnili výcviku řidičů zaměřeného na jízdu za ztížených podmínek. Cvičila se jízda za snížené viditelnosti a v obtížnějším terénu. Cvičilo se například zdolávání zúžených úseků za tmy, couvání v terénu; výcvik byl navíc zaměřen i na spolupráci mezi velitelem a strojníkem a na navigaci. Součástí bylo zdolávání překážek, jízda blátivým terénem i přebrodění menších vodních ploch. Výcvik vedli zkušení instruktoři z řad profesionálních hasičů. Na strojníky byli dobře připraveni a pomohli jim získávat nové zkušenosti i zvýšit jistotu při řízení našich cisteren. Máme radost i  toho, že nás naše cisterna CAS 32 Tatra 815 nikde nezklamala a my víme že máme zdatného pomocníka při řešení nejen krizových událostí. 

Velmi děkujeme organizačnímu týmu, instruktorům i vedení HZS za pěknou a velmi přínosnou akci.