Hlavní nabídka2009/10/28 - Výprava Tišnov - Dolní Loučky PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   
Výprava po stopách zaniklé válečné železnice Tišnov - Dolní Loučky,
28. 10. 2009

Výprava starších žáků a dorostu z Tišnova přes Květnici, Předklášteří, hrad Střemchov / Loučky do Dolních Louček; po stopách zaniklé válečné železnice, která sloužila k dopravě materiálu na stavbu nové železniční trati a později i pro účely podzemní továrny na letadla Diana, která ke konci II. světové války byla umístěna v tunelech rozestavěné trati.
(V údolí řek Haldy, Libochovky a Loučky od Níhova, Řikonína až po Tišnov dodnes jsou patrné stopy po válečné průmyslové činnosti, ponejvíce právě po pracovní úzkorozchodné železnici; stavby samotné nové tratě Brno - Tišnov - Žďár n. Sáz. - Havlíčkův Brod jsou pozoruhodnými technickými díly. Případným zájemcům o tuto tematiku možno doporučit knihu p. M. Vaňka "Diana - továrna na smrt".)