Hlavní nabídka2010/04/03 - Dvojdenní výprava Kralice - Oslavany PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Dvojdenní výprava Kralice - Ketkovák - Oslavany
3. - 4. 4. 2010


Dvojdenní putování údolím řeky Chvojnice od Kralic (nazývaných též Kralice nad Oslavou - pro lepší vysvětlení...) k soutoku s řekou Oslavou, dále pak přes Ketkovák (Ketkovický hrad, zvaný též Levnov) do Ketkovic. Po přenocování pak další cesta vedla údolím řeky Oslavy do Oslavan.
Z dojmů z cesty vzpomeňme například tradiční drsný výstup na Ketkovák, či setkání se stádem krocanů. A samozřejmě hodně pěkných míst, která určitě v údolích obou řek nejou vzácná.
A na závěr nutno uvést na pravou míru výrok průvodčího na nádraží v Oslavanech: "Jak bylo na výletě? To nemohl být žádný pořádný výlet, protože vypadáte moc čistě:" Pan průvodčí neměl pravdu, protože se jednalo o žádný výlet, ale o pořádnou výpravu; co se týká toho, že vypadáme moc čistě, ochotně jsme se nabídli, že to můžeme ještě rychle napravit...

(Některé zásadnější myšlenky jsou zaznamenány pod odkazem "slavné výroky".)