Hlavní nabídka2010/08/28 - Dvojdenní výprava - Přibyslav PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Dvojdenní výprava na hasičský pochod "Krajem Jana Žižky"
28. - 29. 8. 2010, Přibyslav - Nížkov

Výprava starších žáků a dorostu na tradiční setkání hasičských oddílů v Přibyslavi. V sobotu se nejprve konala důkladná prohlídka hasičského muzea, kde mimo jiné jsou vystaveny dvě přenosné motorové stříkačky a osvětlovací agregát věnované naším sborem. Poté jsme se vydali na okružní pochod směrem na Stříbrné hory, Žižkovo Pole a kolem Žižkovy mohyly cestou byla již tradičně stanoviště jako například střelba ze vzduchovky, zdravověda, uzlování, nebo chůze na lyžích a na chůdách, závěrem pak stříkání z proudnic na cíl. Po závěrečném pohoštění jsme se z Přibyslavi vydali do Ronova nad Sázavou a po tělese zrušené železniční trati Přibyslav - Sázava u Žďáru SaZ (poslední provozní úsek původní tratě Žďár nad Sázavou - Německý Brod, zrušena v r. 2006, nyní patrný násep s pražci) dále směrem proti proudu řeky Sázavy. Po akční cestě terénem jsme se utábořili na luxusním místě v lese u řeky Sázavy poblíž strženého mostu.
V neděli jsme po obědě pokračovali v cestě po bývalé trati na zrušenou zastávku Nížkov - Nové Dvory; protože zde již vlak od roku 2005 nejezdí, nezbylo nám nic jiného, nežli dojít na nádraží na nové trati, kde naše cesta končila. (Jak si pečlivý čtenář jistě povšiml, původní trať končila v Sázavě u Žďáru; naše cesta však pro nikoho v Sázavě nekončila, žádná koupel v řece - ani pánovaná ani neplánovaná se nekonala).