Hlavní nabídka2014/11/21 - Trojedenní výprava k řece Bobrůvce PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Trojdenní výprava do údolí řeky Bobrůvky

21. - 23. 11. 2014

Při letošní podzimní trojdenní výpravě nás osud zavedl opět do údolí řeky Bobrůvky.

Sešli jsem se v pátek večer v klubovně na Staňkově ulici, odtud nás tramvaj zavezla na královopolské nádraží. Vlakem jsme dojeli do Tišnova a po přestupu nás motorový vlak dovezl do Rožné. Od vlaku jsme už pokračovali pěšky a za tmy. Dorazili jsme do Bukova, kde jsme se pozvali do chaty jednoho z našich členů.

Druhého dne jsme mu na oplátku pomohli odvozit hromadu hlíny, zatímco kuchyňská skupina obstarala oběd. Poté jsme vyrazili ke zřicenině hradu Mitrova - ta už je nad údolím řeky Bobrůvky. Pokračovali jsme kolem řeky přes Habří na chatu dalšího z našich členů. Zde jsme hospodařili do dalšího dne.

V neděli jsme po obědě na chatě zahladili stopy a pokračovali dále po proudu řeky do trenckovi rokle, dále pak do malebné vesnice Skryje. Odtud nás svezl autobus do Tišnova a po rychlé cestě vlakem jsme se na nádraží v Králově Poli rozešli do svých domovů.

O několik příspěvků byla obohacena sekce "slavné výroky"