Hlavní nabídka2014/12/14 - Mikulášská Patnáctka PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Mikulášská patnáctka

14.12. 2014, Ochoz - údolí Říčky - Líšeň

Tradiční mikulášská výprava do Moravského Krasu, tentokrát do údolí Říčky.

Cesta začínala v Ochozi u Brna, na autobusové zastávce. Vydali jsme se po proudu potoka po modré turistické značce až do údolí říčky Říčky. Mladší žáci našli hned na kraji lesa dopis, na základě instrukcí v tomto dopisu ukrytých pak našli řadu dalších dopisů schovaných podél cesty. Dopisy ukládaly družstvu speciální úkoly a zároveň popisovaly další trasu. Na jejím konci byla jeskyně, kterou obýval čert. Kdo sebral dost odvahy a došel až za čertem, byl za to odměněn.

Dopisy kolem cesty chystali starší žáci, kteří si přivstali a vydali se na místo předem, dřívějším autobusem.

Další naše cesta vedle po proudu Říčky k Muchově boudě, odtud jsme již za soumraku pokračovali do kopce k Líšeňským hřbitovům, kde jsme nastoupili na autobus zpět.

Z pozoruhodných míst letošní Mikulášské patáctky stojí za zmínku zejména jeskyně Pekárna, jeskyně Švédův stůl anebo vývěrání Říčky.

Výpravy se zúčastnilo 18 členů oddílu.