Hlavní nabídka2015/10/18 - Výprava do údolí řeky Rokytné PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Výprava do údolí řeky Rokytné

18. 10. 2015, Moravský Krumlov - Ivančice

Jednodenní výprava dorostu a starších žáků do údolí řeky Rokytné. Naše cesta začínala na hlavním nádraží. Vlak nás dovezl do Moravského Krumlova. Nádraží je poměrně daleko od města - na kraj města jsme se popovezli autobusem. Nejdříve jsme došli ke kapli sv. Floriána, od které je parádní výhled na město. Poté jsme sešli dolů k řece a prošli městem. Další cesta vedla již údolím řeky. Došli jsme do vsi Rokytná, nedaleko za vesnicí je v lese schovaný malý vodopád, který jsme rovněž poctili návštěvou. Pokračovali jsme dál po proudu řeky pod vesnici Budkovice, nakonec jsme dorazili na nádraží do Ivančic.

Cestou jsme odlovili pět kešek, díky nim jsme například viděli bývalou zámeckou prachárnu na kraji Moravského Krumlova. .