Hlavní nabídka2015/12/06 - Mikulášská patnáctka PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Mikulášská patnáctka

6. 12. 2015, Nové Dvory - Blansek - Macocha - Sloup

Tradiční oddílová výprava do Moravského krasu, letos jubilejní - již dvacátá.

Cesta začínala v Nových Dvorech (vlak Brno - Blansko - autobus Blansko - Vavřinec, Nové Dvory). Odtud jsme došli na zříceninu hradu Blansek a potom jsme sestoupili do Pustého žlebu. Byli jsme se podívat na vstup do Punkevních jeskyní, pak jsme vystoupili na horní můstek nad propastí Macocha. Další trasa vedla nad Pustým žlebem, přes vyhlídku Koňský spád, přes mlhu bohužel bylo vidět jenom pramálo. Pak jsme sešli do Pustého žlebu a došli jsme do Sloupu. 

I přes ne zcela lákavé počasí se na výpravu vydalo 25 účastníků + 1 pes.

Podařilo se najít čtyři kešky.